XV Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

W weekend 16 i 17 lutego na hali Centrum Sportu w Mysiadle rozegrany został XV Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Organizatorami zawodów jak co roku było Centrum Sportu w Gminie Lesznowola, Uczniowski Klub Judo Iwiczna oraz Warszawsko Mazowiecki Związek Judo.

W tegorocznej edycji turnieju wystartowało około 200 zawodników i zawodniczek reprezentujących blisko 40 klubów. Były to głównie kluby z Warszawy i Mazowsza, ale w Mysiadle również zameldowali się zawodnicy reprezentujący województwa łódzkie, dolnośląskie i podlaskie. Podczas turnieju mogliśmy oglądać zmagania zawodników z Białegostoku, Hajnówki, Łap, Ełku, Płocka, Rzeszowa i Radomia. Podczas całodziennej imprezy młodzi sportowcy i sportsmenki stoczyli łącznie blisko pół tysiąca  pojedynków, po których zwycięzcom rozdano 40 kompletów medali.

Równolegle z Turniejem o Puchar Wójta Gminy Lesznowola rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorek Młodszych, czyli sportowców w wieku do 17 lat. Łącznie, w 87 stoczonych walkach wyłoniono ośmiu mistrzów i sześć mistrzyń Mazowsza na 2019 rok.

W kolejnym dniu sportowych zmagań w Mysiadle, w niedzielę 17 lutego spotkali się najmłodsi zawodnicy, którzy wystartowali w  Otwartej Mazowieckiej Lidze Funny Judo 2019. W czterech grupach wiekowych (rocznik 2008, 2009, 2010 i 2011) wystartowało łącznie ponad 400 chłopców i dziewczynek. Zawodnicy i zawodniczki podzieleni na kategorie wagowe rywalizowali o zwycięstwo w swojej grupie. Wśród młodych sportowców biorących udział w niedzielnej rywalizacji zostało rozdanych blisko sto kompletów medali.

Łącznie podczas weekendowych zawodów  do sportowej rywalizacji przystąpiło blisko 700 zawodników i zawodniczek, którzy stoczyli łącznie ponad tysiąc pojedynków.

Comments are closed.