Święto Gminy w Lesznowoli – impreza na błoniach Urzędu Gminy

W sobotę 9 czerwca na błoniach przed urzędem Gminy w Lesznowoli odbył się uroczysty piknik z okazji Święta Gminy Lesznowola.
Imprezę uroczyście otworzyła Wójt Gminy Lesznowola Pani Maria Jolanta Batycka – Wąsik wraz z Wice Przewodniczącym Rady Gminy Panem Marianem Ryszardem Duszą.

Centrum Sportu zorganizowało tego dnia atrakcje sportowe dla naszych mieszkańców. Między innymi, jak co roku odbyły się zawody kolarskie Legia MTB Maraton w Magdalence.
Start i meta zlokalizowana była tradycyjnie na tzw. górkach piaskowych przy ul. Brzozowej i wiodła głównie przez obszar zalesiony.
Dla uczestników przygotowano cztery dystanse:
GIGA, 5 rund x 11 km, łącznie 55 km,
MEGA, 3 rundy x 11 km, łącznie 33 km
MINI, 1 runda, 11 km
Mikro – około 300 metrów dla najmłodszych adeptów kolarstwa górskiego (4-6 lat).
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes Klubu Kolarskiego „Legia 1928” Pan Marcin Wasiołek wraz z Radną Gminy Lesznowola Panią Wiesławą Komorowską.
Jako pierwsi o 11:00 wystartowali zawodnicy z dystansu MINI, a następnie w odstępach kilku minut GIGA i MEGA.
O 15:00 rozpoczęła się ceremonia dekoracji zwycięzców.
Puchary, medale oraz nagrody wręczali: Prezes Klubu Kolarskiego „Legia 1928” Pan Marcin Wasiołek oraz Radna Gminy Lesznowola Pani Wiesława Komorowska.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Nie zapomniano również o naszych najmłodszych mieszkańcach, na których przed Urzędem Gminy czekało miasteczko z dmuchanymi zabawkami. Można było pozjeżdżać na gigantycznych zjeżdżalniach, pokonać tor przeszkód, pokręcić się na karuzeli, a także pobawić w basenie z kolorowymi piłeczkami.

Dzieci i młodzież mogli wziąć udział w grach i zabawach sportowo – rekreacyjnych z nagrodami oraz przyjrzeć się treningom kickboxingu, które na profesjonalnym ringu poprowadził Mieczysław Wiśniewski z Klubu Sportowego Wiśniewski Kickboxing.

Na wszystkich zmęczonych słońcem i wysoką temperaturą, przed urzędem Gminy czekała kurtyna wodna pod, którą można było się ochłodzić.

Na scenie wystąpiło wielu ciekawych artystów, a gwiazdą wieczoru była utalentowana wokalistka Ania Dąbrowska.

Imprezę zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Comments are closed.