SP w Mrokowie trzecią drużyną w międzypowiatowych zawodach gimnastycznych w Pomiechówku

O tym, że Szkoła Podstawowa w Mrokowie promuje gimnastykę wiadomo nie od dziś.
Od kilku lat w szkole organizowane są mistrzostwa w ćwiczeniach na równoważni, jednak w tym roku szkoła poszła o krok dalej.
Za sprawą inicjatywy nauczyciela Wychowania Fizycznego pani Patrycji Dettlaff udało się skompletować pełen skład żeński na drużynowe zawody gimnastyczne organizowane przez szkolny związek sportowy. Dnia 18 maja osiem uczennic (po dwie z każdego rocznika z przedziału 2007-2010) reprezentujących SP w Mrokowie wystartowało w międzypowiatowych zawodach gimnastycznych w Pomiechówku.
Emocje i stres były ogromne bo dla wielu dzieci były to nie tylko pierwsze zawody gimnastyczne, ale także pierwsze zawody w życiu.
Konkurencja też nie była łatwa do pokonania. Do Pomiechówka przyjechały szkoły cieszące się dużymi tradycjami gimnastycznymi, takie jak Szkoła Podstawowa nr II w Markach  i Szkoła Podstawowa w Serocku. Startowali także reprezentanci gospodarzy - Szkoła Podstawowa w Pomiechówku, która wzięła udział w zawodach w konkurencjach indywidualnych.
Nasze dziewczynki pięknie zaprezentowały się we wszystkich trzech konkurencjach. W układzie ćwiczeń wolnych na ścieżce najwyższą notę uzyskała  Małgorzata Kordus z klasy 5a (9,3pkt / 10). Z kolei w konkurencji skoku przez kozła popis odwagi i umiejętności dała Emilia Kowalska z klasy 3d (9,0/10). W ćwiczeniach na równoważni najwyższą notę (9,2/10) otrzymała Maria Hempel z klasy 5a.
Należy też podkreślić, że wszystkie dziewczynki, także te najmłodsze wykonywały ten sam układ ćwiczeń we wszystkich 3 konkurencjach i zaprezentowały wysoki poziom.
Średnia not całej drużyny przy każdej konkurencji nie była niższa niż 8,0.
Bardzo cieszy więc fakt, że ostatecznie w zawodach zajęliśmy 3 miejsce.

Z pewnością wywalczone medale zachęcą dziewczynki do dalszej pracy i postępów w poszczególnych konkurencjach w przyszłym roku.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!!!

img_1853 img_1854 img_1858 img_1863 img_1880 img_1883 img_1890

Comments are closed.