Mistrzostwa Gminy Lesznowola w Unihokeju

Unihokej jest zespołową grą, której utworzenie przypisywane jest Szwedom, a najłatwiej porównać go do hokeja na lodzie, ale w mniej brutalnej formie. Sport ten jest szczególnie popularny w krajach Skandynawii, Szwajcarii, Czechach oraz w mniejszym stopniu w kilku innych krajach, między innymi w Polsce.
3 grudnia w hali sportowej w Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Gminy Lesznowola w Unihokeju Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły dwie szkoły - Mysiadło i Mroków. Jako pierwsze na plac gry wyszły dziewczęta. Po zaciętym meczu lepsze okazały się uczennice szkoły z Mrokowa, które pokonały Mysiadło 4:2.
W meczu chłopców lepsi natomiast okazali się gospodarze zawodów( Mysiadło), którzy pokonali Mroków 3:0.
7 grudnia zmierzyły się ze sobą uczniowie szkół Gimnazjalnych. Do rywalizacji podobnie jak w szkole podstawowej stanęły Mysiadło i Mroków. Zawody odbyły się w hali sportowej w Mysiadle a gospodarze okazali się mało gościnni. W meczu dziewcząt zwyciężyło Mysiadło 1:0, a chłopcy pokonali swoich rówieśników z Mrokowa 3:0.
Wszystkie mecze prowadzone były przez Pana Macieje Konieczkę, który sędziuje między innymi polską ekstraklasę unihokeja.

SONY DSC

zawody w unihokeja

SONY DSC

zawody w unihokeja

SONY DSC

zawody w unihokeja

SONY DSC

zawody w unihokeja

No Comments Yet.

Leave a comment