Gala Sportu 2017

W sobotę 18 marca  br. odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowe, jakim była Gala Sportu w Gminie Lesznowola. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Lesznowola wraz z Samorządem oraz Centrum Sportu.

Galę po raz drugi poprowadził Piotr Dębowski – dziennikach, prezenter i komentator sportowy, a swoją obecnością zaszczycili goście ze środowiska sportowego, m.in.: Erwina Ryś Ferens – polska panczenistka medalistka mistrzostw Europy i świata, olimpijka, Anna Jakubczak – lekkoatletka, finalistka Igrzysk Olimpijskich z Sydney, Aten i Pekinu, Aleksandra Goss – Akademicka Mistrzyni Świata w łyżwiarstwie szybkim i wrotkarstwie, Edward Skorek – Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski w piłce siatkowej oraz Kazimierz Marczuk – maratończyk.
Podczas Gali zostali wyróżnieni mieszkańcy Gminy Lesznowola, za kreatywność, zaangażowanie i ogromny wkład pracy w rozpowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w Gminie Lesznowola. Nagrodę otrzymali nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Mainka ze szkoły w Mrokowie, Grażyna Radkiewicz z Nowej Iwicznej, Iwona Radziewicz oraz Paweł Janus z Lesznowoli. Pośmiertnie został odznaczony Andrzej Radziewicz – nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Lesznowoli, w którego imieniu statuetkę odebrała córka – Katarzyna Radziewicz.

Wyróżnienia otrzymali zasłużeni sportowcy z gminy Lesznowola za osiągnięcia sportowe w minionym roku: Tomasz Szala, Adrian Kociszewski, Piotr Osmólski, Piotr Grzenda, Paweł Grzenda, Stanisław Palęcki, Ida Palęcka, Weronika Tatar oraz Mateusz Kuśnierkiewicz.

Dzieci z Zespołów Szkół Publicznych odebrały statuetki za wysokie osiągnięcia sportowe na szczeblu międzypowiatowym i wojewódzkim.

Nie zapomniano o nauczycielach Wychowania Fizycznego, którzy przyczynili się do sukcesów swoich podopiecznych, a także dyrektorach Zespołów Szkół Publicznych w Gminie Lesznowola.

Nagrodzone zostały Kluby i Stowarzyszenia Sportowe za swoją działalność na rzecz dzieci uprawiających sport.

W części artystycznej sobotniego wydarzenia wystąpiła Agnes Violin - skrzypaczka, prekursor oraz twórca spektakularnych widowisk muzycznych gdzie główną rolę grają jej autorskie diamentowe skrzypce elektryczne. Artystka swoim występem zachwyciła  i oczarowała zebraną publiczność.

Wyróżnionym sportowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Comments are closed.