Duathlon Niepodległości XTB Lesznowola

W minioną sobotę 6 października odbyła się impreza sportowa Duathlon Niepodległości XTB Lesznowola. Zakończyliśmy tym samym w naszej gminie 4-dniowe obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W słoneczny sobotni poranek spotkaliśmy się na Górkach Piaskowych w Magdalence, żeby pokonać dystans 1,5 km biegu, 18 km jazdy rowerem i znowu 3 km biegu.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Pan Rafał Skorek.

Zawodników punkt 11-sta wystartowała Sołtys Magdalenki Pani Teresa Piotrowska. Trasa okazała się bardzo przyjemna, malownicza, ale również wymagająca. Po 1,5 km biegu zawodnicy wsiedli na rowery by pokonać dystans 18 km, a na metę przybiegli pokonując kolejne 3 km.

Zwycięzcom tegorocznego Duathlonu został Pan Kamil Karwat z fantastycznym czasem 1:06:13.

Nagrody w kategoriach: Open, Masters, a także Mieszkańcy Gminy wręczali: radni gminy Lesznowola – Pani Wiesława Komorowska i Pan Łukasz Grochala, Sołtys Magdalenki – Pani Teresa Piotrowska oraz Rafał Skorek – Dyrektor Centrum Sportu, który podziękował wszystkim przybył za udział w imprezie. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal, a na zmęczonych sportowców czekała pyszna grochówka.

Gratulujemy naszym mieszkańcom, którzy zawody ukończyli  na świetnych miejscach. Wśród Pań 1 miejsce zajęła Dorota Czajkowska, natomiast wśród Panów najlepszy okazał się Andrzej Pietrzak.

Przyznana została nagroda specjalna Panu Janowi De Groot – człowiekowi, któremu było mało i postanowił przebiec o jedno okrążenie więcej.

Dodatkowo został wyróżniony ratownik medyczny Pan Damian Śwircz,  który całą trasę pokonał z naszymi zawodnikami jadąc na rowerze z ciężką torbą medyczną.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Woli  oraz Komisariatowi Policji w Lesznowoli, za zabezpieczenie trasy i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy. Składamy podziękowania opiece medycznej IZI -MED., która czuwała nad naszymi zawodnikami.

Wszystkim uczestnikom i wygranym gratulujemy!

Mamy nadzieję, że za rok również się spotkamy!

Wyniki dostępne na stronię: www.slotmarket.pl

 

Comments are closed.