Deszcz Dyniom nie straszny

W sobotę 17 października w Gminie Lesznowola odbył się Bieg po Dynię. Głównym organizatorem imprezy była nowo powstała jednostka organizacyjna – Centrum Sportu w Gminie Lesznowola. Lesznowolski Bieg po Dynię, jest kontynuacją Minimaratonu Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. To jedna z najciekawszych imprez biegowych powiatu piaseczyńskiego. Startują w niej zawodnicy nie tylko z gminy, czy powiatu, ale z całej Polski. Jego dużą zaletą jest to, że mogą startować w niej całe rodziny, a to sprawia, że cieszy się dużą popularnością.
Pomimo deszczowej pogody impreza przebiegła sprawnie, a zadowoleni uczestnicy, w pomarańczowych koszulkach, opuścili Stadion Lekkoatletyczny w Zespole Szkół Publicznych w Lesznowoli.
Pierwsze startowały dzieci (ok. 270 osób), które na mecie otrzymały pamiątkowe medale w kształcie dyni. Dystans, który miały do pokonania w różnych kategoriach wiekowych wynosił od 300 do 1000 metrów.
Pani Wójt Maria Jolanta Batycka – Wąsik dokonała oficjalnego otwarcia oraz wystartowała 236 zawodników Biegu Głównego,  na dystansie 5 km.
Zwycięzcami zostali:
Wśród Pań, pierwsze miejsce zajęła Marta Jusińska z Warszawy, drugie Agnieszka Zaręba – Brzozowska, zaś trzecie miejsce Joanna Skutkiewicz.
Z najlepszym czasem wśród Panów przybiegł Krzysztof Wasiewicz, zaraz po nim na mecie pojawił się Mateusz Dębski, a ostatnie miejsce podium czekało na Aleksandra Dragan.
Po wyczerpującym biegu na wszystkich zmęczonych biegaczy czekała pyszna zupa dyniowa.
Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne na www.biegpodynie.pl.
Imprezę wsparli sponsorzy: Salon Volkwagena w Warszawie – Piaseczno Rowiński Wajdemajer, Europejskie Centrum Tenisa oraz Firma Active Jet. Patronat medialny objęli: sportowarodzina.pl, Kurier Południowy i naszemiasto.pl.
Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Woli i Zamienia za pomoc w organizacji Biegu.
Bieg po Dynię w dobrym stylu przeszedł do historii, gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

[Best_Wordpress_Gallery id="10" gal_title="Bieg po Dynię"]

No Comments Yet.

Leave a comment