Chudnijmy razem – rusza III edycja programu!

Osoby zmagające się z problemem otyłości zapraszamy do udziału w III już edycji popularnego programu wsparcia dla osób otyłych - Chudnijmy Razem z Lesznowolską Grupą Wsparcia. Nabór uczestników trwa do 28 lutego!

chudnijmy-razem-iii-edycja

"CHUDNIJMY RAZEM Z LESZNOWOLSKĄ GRUPA WSPARCIA"

ADRESACI
Jeśli jesteś osobą, która chciałaby zmienić swoje nawyki żywieniowe, zdrowo zrzucić zbędne kilogramy oraz rozpocząć aktywny tryb życia to ten program jest właśnie dla Ciebie. Udział w programie jest bezpłatny. Zapraszamy - ilość miejsc ograniczona!
Projekt „Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością w Gminie Lesznowola” skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Lesznowola w wieku od 10 do 50+ lat, którzy mają potwierdzoną otyłość bez względu na płeć i status społeczny. W tej edycji zapraszamy do udziału w szczególności dzieci i młodzież wraz z rodzicem/opiekunem prawnym.

CEL i DZIAŁANIA
W ramach projektu planowane są  m.in. grupowe warsztaty z dietetykiem i psychologiem, wizyty konsultacyjne, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe z trenerem oraz darmowe karnety na aqua aerobik.
W ramach planowanych działań każdy uczestnik grupy wsparcia dla osób z otyłością weźmie udział w:
- 12 grupowych spotkaniach z dietetykiem,
- 4 spotkaniach grupowych z psychologiem,
- 2 warsztatach kulinarnych,
- 12 zajęciach sportowo rekreacyjnych z trenerem,
oraz otrzyma karnet na zajęcia aqua aerobiku i indywidualnie dopasowany 14-to dniowy plan żywienia.

Nie zabraknie również miłych niespodzianek.

Celem projektu jest podniesienie stanu wiedzy na temat konsekwencji otyłości, znajomości zasad prawidłowego żywienia oraz wprowadzenie trwałych zmian w nawykach żywieniowych mieszkańców Gminy Lesznowola – dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów oraz uczestnictwo w zajęciach sportowych z pewnością zmotywuje zainteresowanych do pracy nad zmianą dotychczasowego stylu życia w celu poprawy ich stanu zdrowia. W projekcie weźmie udział nie mniej niż 30 mieszkańców Gminy Lesznowola i zakłada on stworzenie trzech grup wsparcia dla osób z potwierdzoną otyłością.

REKRUTACJA
Nabór formularzy zgłoszeniowych trwa od 19 do 28 lutego 2018 r.  Rozpoczęcie zajęć warsztatowych planowane jest na marzec br.
Realizacja 12-to tygodniowego programu dla każdego z uczestników rozpocznie się już w marcu od indywidualnych wizyt konsultacyjnych, obejmujących przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, wykonanie analizy składu ciała i przekazanie zaleceń.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach internetowych Centrum Sportu i Urzędu Gminy Lesznowola oraz w siedzibie Urzędu Gminy Lesznowola, pok. 108. Formularz wraz z oświadczeniem uczestnika projektu można złożyć osobiście w formie papierowej w pokoju nr 108 w Urzędzie Gminy Lesznowola ul. Gminna 60, 05-506 Lesznowola lub własnoręcznie podpisane skany przesłać na adres infoue@lesznowola.pl.

UWAGA! O wpisaniu na listę osób wstępnie zakwalifikowanych decyduje kolejność napływania formularzy zgłoszeniowych, natomiast o uczestnictwie ostatecznie zadecyduje podczas wizyty konsultacyjnej lekarz, który potwierdzi informacje zawarte w zgłoszeniach oraz określi wskazania bądź przeciwwskazania do wzięcia udziału w programie.

Pliki do pobrania:

Comments are closed.