Biegiem po Dynię po raz czwarty

W sobotę 13 października w Gminie Lesznowola odbył się już po raz czwarty Bieg po Dynię.
W imprezie startują zawodnicy nie tylko z naszej gminy, czy powiatu, ale z całej Polski.

Oficjalnego otwarcia dokonała Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola Pani Bożenna Korlak wraz z Radnymi oraz Dyrektorem Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Pan Rafał Skorek.

Jak co roku w roli spikera wystąpił Tomasz Brzeziński, który swym głosem zagrzewał zawodników do biegu.

Pierwsze wystartowały dzieci (279 osób), które w różnych kategoriach wiekowych miały do pokonania dystans od 300 do 1000 metrów. W tym roku odwiedziła nas bardzo liczna grupa dzieci, a każde z nich  na mecie otrzymało pamiątkowe medale.

Punkt 12 –sta 198 biegaczy Biegu Głównego na dystansie 5 km, wiodącym po gminnych drogach wystartował Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Pan Rafał Skorek. W tym roku pogoda dopisała, a impreza przebiegła sprawnie. Piękne słońce i wysoka temperatura umożliwiły wszystkim biegaczom i ich rodzinom udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez organizatora na płycie stadionu. Zadowoleni uczestnicy z uśmiechem na twarzy oraz w białych koszulkach z pomarańczową dynią opuścili Stadion Lekkoatletyczny w Lesznowoli.

Po wyczerpującym biegu na wszystkich zmęczonych biegaczy czekała pyszna zupa dyniowa i swojski bigos, przygotowane przez organizatorów imprezy.

Zwycięzcami zostali:

Wśród Pań, pierwsze miejsce zajęła Anna Jakubczak - Pawelec, drugie Izabela Smolińska, zaś trzecie miejsce przypadło Oliwii Paradowskiej.

Z najlepszym czasem wśród Panów przybiegł Krzysztof Wasiewicz (15:16), zaraz po nim na mecie pojawił się Mateusz Dębski (ubiegłoroczny zwycięzca), a ostatnie miejsce podium czekało na Jana Mordel.

W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, organizator już po raz drugi utworzył kategorię „Nauczycieli”. Wśród Pań najlepsza okazała się Patrycja Dettlaff z SP w Mrokowie, druga na podium stanęła Wiesława Smolińska, zaś trzecie miejsce podium przypadło Pani Krystynie Rózga.

Wśród Panów na  podium kolejno uplasowali się: 1 miejsce Łukasz Topyła z SP Łazy, 2 miejsce Tomasz Skalski z SP Mroków i 3 miejsce Kamil Strzałkowski z ZSP Lesznowola.

Nowością tegorocznego biegu była kategoria Mieszkańców Gminy Lesznowola.
Wśród Pań na podium kolejno stanęły: Anna Jakubczak – Pawelec, Dorota Czajkowska  oraz Patrycja Dettlaff.
Zwycięscy Panowie to Kamil Lubowiecki, Bartosz Kucharski oraz Marcin Kufel.

Statuetki i nagrody wręczali: Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka – Wąsik, Radni Gminy Lesznowola – Wiesława Komorowska, Justyna Gawęda, Marian Ryszard Dusza oraz Jerzy Wiśniewski, Dyrektor Centrum Sportu Rafał Skorek oraz gość specjalny tegorocznego biegu Pani Erwina Ryś Ferens – olimpijka, panczenistka, Radna Województwa Mazowieckiego, która ufundowała dodatkowe nagrody dla naszych zwycięzców.

Podobnie jak w ubiegłym roku każdy z zawodników mógł odnaleźć się na zdjęciach (po numerze startowym) dzięki aplikacji PIC2GO oraz opublikować je na swoim profilu na Facebook.

Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne są na www.biegpodynie.pl.

Bieg po Dynię w dobrym stylu przeszedł do historii, gratulujemy wszystkim uczestnikom  i zapraszamy za rok.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Woli  oraz Komisariatowi Policji w Lesznowoli, za zabezpieczenie trasy i zapewnienie bezpieczeństwa biegnącym.

Składamy podziękowania Dyrekcji i nauczycielom ZSP im. Noblistów Polskich w Lesznowoli za pomoc w organizacji Biegu, a także opiece medycznej IZI -MED., która czuwała nad naszymi zawodnikami.

Comments are closed.